Bungalowy mogą być opodatkowane według stawki 10 razy większej niż ta stosowana dla budynków mieszkalnych. Stawka podatku zależy od uznania przez urzędnika, czy dany budynek to domek letniskowy, czy całoroczny – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Takie opodatkowanie budzi kontrowersje. To staje się właścicielem jednego domu jest opodatkowana w wysokości dziesięć razy wyższy niż jego sąsiad. Wynika to z faktu, że maksymalna stawka dla budynków mieszkalnych jest obecnie 0,59 dolarów za 1 metr kwadratowy., A procent tzw. pozostałych budynków, które są zazwyczaj klasyfikowane chat, 6,37 dolarów za 1 metr kwadratowy.

Eksperci uważają, że zasady opodatkowania wyzwanie .- Organy podatkowe w celu tworzenia większej ilości i nowych kryteriów dla uznawania i budynków mieszkalnych. Naczelny Sąd Administracyjny w 2002 roku, już wskazał, że uznanie dla budynków mieszkalnych (do celów podatku od nieruchomości) powinna podjąć decyzję w sprawie kryteriów, w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych (na przykład, zamiast rekreacyjne) – powiedział: „Gazeta Prawna” Andrzej Nikończyk, doradca podatkowy Ożóg i partnerów.

Według Nikończyka potrzeb, które spełnia budynku, powinna być zawsze określana na podstawie jej faktycznego wykorzystania.

Na meldunek ekspertów podkreślił, że obecnie nie ma kwalifikacji do budowy i podziału majątku stawek podatkowych. Nikończyk stwierdził, że władze powinny uznać, że meldunek może podjąć decyzję w sprawie kwoty podatków, są złe: – Obowiązek meldunkowy jest wyłącznie do rejestracji.

W decydującym czynnikiem przy określaniu kursu wymiany jest to dokumentacja budynku.

– Podstawą podziału stawki podatku jest prawidłowe dokumentacji, budowy, w tym w szczególności: decyzja w sprawie warunków budowy, decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w końcu decyzję, czy dopuścić do budynku – powiedziała: „prawna Dziennik” Monika Mazur, prawnik w biurze na Forum dyskusyjne.