Nie wiadomo, jak długo będzie trwać spadek cen mieszkań. Oto, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów na tym nieprzyjaznym rynku.

Zasada 1: Może być gorzej i pewnie będzie

Zrozum: dom, który kupisz dziś, zapewne w przyszłym roku będzie wart mniej, niż teraz. Takie spostrzeżenie może prowadzić do wniosku, żeby zaczekać aż ceny spadną najniżej. Odpuść sobie… Jest to trudniejsze do wykonania niż myślisz.

Pace się znaleźć idealne miejsce na dysku twardym, a bargain: Ignoruj sprzedawcy z prośbą cena ofertowa 10% i poniżej tego, co jest porównywalne domów na sprzedaż. Jeśli sprzedający balks, przejść. Pamiętaj, że jeśli jesteś handlu, domu mogłyby siedzieć. Więc sprzedać przed dokonaniem zakupu.

Zasada 2: Jedną z przyczyn kup teraz – oprocentowanie kredytów hipotecznych

Domy są obfite i pozostanie tak, ale finansowanie będzie się droższe. Prawda, Rezerwa Federalna ma ukośną kreską stóp procentowych, ale stałych kredytów hipotecznych nie wynikają bezpośrednio Fed. Odzwierciedlają one oczekiwania rynku obligacji na temat inflacji, która pozostaje zjawiskiem niepokojącym. 30-lat, obecnie na 6,1%, prawdopodobnie osiągnie 6% w połowie grudnia i 7% w 2009 r., mówi Celia Chen z Moody’s Economy.com.

To oznacza, że nie może być kara dla oczekujących kupić nawet jeżeli spadek cen. Obecnie 250000 dolarów pożyczki będzie można ustawić na 1500 dolarów miesięcznie. Na poziomie 7%, 1500 dolarów użytkownik otrzyma płatność tylko 225000 dolarów kredytów hipotecznych. Jeśli chodzi o zmiennym oprocentowaniu pożyczek, rozprzestrzenianie broni pomiędzy zgodnym i pożyczki ustalana jest zbyt wąskie, aby można zrobić wiele dobrego.

Zasada 3: Kolejny powód do kupna – ceny na dużych kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne w ilości większej niż 417000 dolarów – limit na skup przez agencje kredytów hipotecznych federalnie sponsorowanych – zazwyczaj uruchomienie piątego punktu procentowego powyżej konwencjonalnych produktów. Jednak inwestorzy są shunning jumbos, która obecnie średnio 7,2% i jest mało prawdopodobne, aby znacznie spadnie w tym roku, zgodnie z HSH Associates.

Niektóre jumbo kredytobiorców może uzyskać zwolnienie, jednak. Nowe prawo pozwala Freddie Mac i Fannie Mae kupić w dużych pożyczek, 729750 dolarów w 71 obszarach wysokich cenach. Do tej pory „jumbo zgodnym” kredytów średnio 6,6%. Program posiada off dotarłeś do powolnego rozpoczęcia; musisz kupować okolice. I chyba Kongres aktów prawnych, w tym bargain zniknie na koniec roku.

Zasada 4: Czy nie kupić taniej; kupić dobrej szkoły

Do Ciebie teraz usłyszał od kogoś, którzy wie ktoś dostał którzy dużo wykluczeni na własność. Ale gdy kupisz dom, możesz również skup w okolicy. A największy wiązek są zwykle na obszarach, gdzie wymaga zarówno rezydentów i wziął się do egzotycznych hipoteczne dostać się do domów, które następnie znaleźć ich nie stać. To nie jest recepta na stabilność. Ceny i jakość życia można zarówno dalszego spadku.

Podobnie, aby uniknąć rozwoju popped w ciągu ostatnich kilku lat. Prawdopodobnie mają one zbyt wiele z właścicielami i trochę ryzykowne pożyczki kapitałowe, mówi Mike Larson Weissa Badań Naukowych. Zamiast iść do obszarów o wysoko oceniane szkół. One na ogół lepiej taryfy w okresach, oraz że wzór jest dziś gospodarstwie, według najnowszych badań przez witrynę Trulia.com nieruchomości.

Zasada 5: Upewnij się, że agent ma swój interes w sercu

W nieruchomości gra ma wbudowany w konflikt interesów, ponieważ aukcji agenta i agent, jak dostać wypłacane przez sprzedawcę. A te dni są bardziej sprzedających oferujących dodatkowe środki pieniężne do kupującego agentów.

Tak więc się upewnić, że nie są kierowane do domu to lepiej niż za agenta dla Ciebie. Zgadzam się z góry na jego prowizji (zwykle 3%) i że wszelkie dodatkowe płatności trafi do was, mówi Jon Boyd, prezes ostatnich kupującego agenta ds. handlu.