Sprzedaż domu jest o wiele trudniejsze niż było do tej pory – oto jak się należy zabrać do inteligentnej wyceny, prezentacji i zachęty.

Zasada 1: Sprawdź rzeczywistą wartość

Zbyt wielu sprzedawców ustawia ceny w oparciu o dane o wczorajszym stanie rynku. Wielki błąd. „Pierwszy kupujący dostaje zwykle najlepszą cenę, więc musisz mieć dobre ceny od samego początku”, mówi Pamela Liebman, CEO w Corcoran Group.

Mają trzy strefy brokerów przygotowanie czegoś, co nazywa się porównywalne analizy rynku. Będzie list z prośbą i ceny sprzedaży podobnych domów, jak również udogodnienia i rozmiarów. Jeśli istnieje niewiele inwentaryzacji w swoim przedziale cenowym, listy, co inni proszą. Jeśli wiele domów jak twoje są na rynku, a następnie spójrz do generowania szumu, mówi Liebman.

Ustaw jeden z prośbą cena poniżej 10%, co jak wasze domy zostały do sprzedaży. To zwiększa szanse na uzyskanie wielu Twojej oferty. Jeśli rynek jest naprawdę mrożonych i musisz spadek cen, należy wyciąć jedno duże. Nr kroki dziecka.

Nieruchomości Survival Guide

Zasada 2: Vet agent – zwłaszcza jeśli to ty

Sprzedawanie na własną spowolnienie w bezprecedensowy sposób będziesz musiał ciężko pracować awfully obrotu domu. Jeśli nie jesteś przygotowany do tego, wynajem brokera. Unikaj nowicjuszy. Chcesz agenta którzy została poprzez dobre i złe razy i którzy mają doświadczenie, które można zweryfikować z klientami.
Zasada 3: Pimp domu – wynajem domu stager

Aby sprzedać dziś, mamy do glam do domu. A stager pomoże pozbyć się bałaganu (zwłaszcza bałaganu nie widać); zmienić meble do tworzenia atrakcyjnych punktów kontaktowych; repurpose niedostatecznie pokoje, toczenia, powiedzieć, że makeshift sypialnia w piwnicy pu do pokoju i wybrać farb i zasłony które sprawiają, że pojawiają się przestronne pokoje. A konsultacje mogą uruchomić 200 dolarów. Wykonanie planu kosztów mogłoby 1.000 dolarów lub więcej. It’s worth it.

Zasada 4: Cash domu będzie wyglądać jeszcze lepiej

Biorąc pod uwagę liczbę aukcji tam, chcesz rzucić na coś nieco dodatkowych do domu catch the eye nabywców i ich agentów. Zamiast strony w czasie rejsu wycieczkowego lub samochodem – skeptics może się zastanawiać, dlaczego jesteś tak rozpaczliwe-coś zaoferować, które uczynią domu bardziej przystępne, takie jak pokrywa część kupującego koszty zamknięcia.

W wielu aukcji usługę opis domu, że agenci mogą zobaczyć, niech wiedzą, jesteś oferuje 1000 dolarów laski lub 4% prowizji z jednej którzy w przynosi nabywcy. To będzie oznaczać bardziej uderza w Twoim domu.
Zasada 5: Underwater? Nauka pływania

Jeśli niedawno kupujący, mogą również swój kredyt hipoteczny górę domu, co mogłoby go do dziś. Około jedna trzecia tych, którzy kupili w zeszłym roku lub w 2006 r. Obecnie mieć negatywny kapitałowych, zgodnie z Zillow.com. Jeżeli praca lub rodzina problem zmusza do przeniesienia, opcje nie są wielkie, ale masz kilka.

Po pierwsze, być może uda się przekonać swojego nowego pracodawcy, aby można w całości pożyczki. Po drugie, jeśli na rynku najmu w danym obszarze jest silna (jak to ma miejsce w wielu miejscach, które były zdrowe, ale nie nazbyt bubbly podczas boomu), możesz stać się obecnie mieszkania i czekać na stagnację. Po trzecie, oczywiście, jest na sprzedaż, jak można (patrz Zasada nr 1) oraz RAID swoje oszczędności za różnica.

Krótkiej sprzedaży, w którym bank zgadza się na podjęcie mniej niż jej należne i wam z długu, uzyskać wiele uwagi mediów. Nie oznacza to, że są one łatwe do mocy. Bank rozważy zwykle jeden tylko wtedy, gdy jesteś na ryzyko wykluczenia. Nawet wtedy można powiedzieć, „Nie, dziękuję”.