Większość z nas staje przed wyborem materiału z jakiego wybudujemy swój wymarzony dom. Posiadamy już działkę w okolicy nam odpowiadającej, teraz trzeba wybrać z czego zaczniemy budować nasz dom.

Większość domów jest budowana z tańszych materiałów, ale czy są to ciepłe domy? Najczęściej wykorzystywany jest do tego pustak komórkowy który jest ocieplany styropianem, jest to dość tanie, ponieważ ceny takiego pustaka to około 5 zł. Dochodzi do tego oczywiście zakup styropianu.

Oczywiście wielką ciepłotą charakteryzuje się drewno lecz jest to jeden z droższych budulców do stawiania.

Ciepłe domy oczywiście potrzebują też ogrzewania czy to gazowego czy kotła grzewczego na węgiel. Oczywiście jeżeli wybierzemy materiał ciepły na budowę domu tym mniej zużyjemy opału, który w dzisiejszych czasach jest coraz droższy.

Dlatego trzeba wszystko przekalkulować co nam się będzie opłacało czy tańsza budowa lecz większa ilość opału czy droższe materiały budowlane lecz opału zużyjemy znacznie mniej co nam się zwróci w jakimś odstępie czasu. Na pewno nie powinniśmy zbytnio oszczędzać na materiałach budowlanych jeżeli chcemy aby ciepłe domy były ciepłe.