Niewątpliwymi oznakami działalności kretów są kopce, które sprawiają wielką przykrość każdemu, kto kiedykolwiek zainwestował czas i wysiłek w utrzymanie trawnika. Krety są szczególnie niepopularnymi szkodnikami, ponieważ w odróżnieniu od większości, jest bardzo trudne (jeśli nie niemożliwe), aby pozbyć się ich na stałe. W większości przypadków, jedyne co możesz zrobić to zmniejszenie ich poziomu aktywności i próba nauczenia się koegzystencji.

Domowe sposoby

Istnieje cała masa niedziałających metod usuwania kretów spod trawnika. Tylko kilka ma szansę zadziałać, dając Ci nadzieję pozbycia się tych stworzeń i samych kopców. Wrzucanie do tuneli kreta pieprzu, soli, kamfory czy wlewanie wybielacza ani stosowanie elektronicznych (np. ultradźwiękowych) odstraszaczy nie są potrzebne. Ani nie są skuteczne.

Krety żywią się owadami. Komuś mogłoby więc przyjść do głowy zastosowanie środków owadobójczych, by krety nie miały co jeść. Nie jest to dobry pomysł, bo głodne krety przeniosą się tylko w inne miejsce. Kopiąc przy okazji tunele i… usypując jeszcze więcej kretowisk! Zamiast więc usunąć kretowiska, sprawisz, że będzie ich więcej. Inna sprawa, że oprócz wytrucia owadów, którymi żywią się krety,wytrujesz również pożyteczne owady żyjące w trawniku.

Trucizny

Trucizny są w dużej mierze nieskuteczne. Po prostu większość dostępnych przynęt (do których dodaje się truciznę) jest opartych na ziarnach, a krety przecież nie jedzą ziarna. Równie kłopotliwe jest znalezienie miejsca, w którym należy truciznę położyć. Przecież nie wiadomo nigdy, w którym dokładnie miejscu pod trawnikiem znajduje się kret i którego odcinka tunelu akurat będzie używać. Dlatego trucizny są doskonałą metodą na rozkopanie trawnika, ale nie na pozbycie się kretów.

Pułapki

Pułapki są najbardziej skuteczną metodą usuwania kretów, ale są one trudne do stosowania. Istnieją pewne ważne rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli zamierzasz zastosować pułapkę na krety. Po pierwsze, krety mają bardzo wrażliwy węch, dlatego zasadnicze znaczenie ma założenie rękawic ochronnych podczas obsługi pułapek, aby zapobiec pozostawaniu na nich zapachu człowieka. Rękawice skórzane i rękawice z naturalnych tkanin (włókien), są najlepsze.

Pułapki należy ustawić w głównym tunelu, w pobliżu ostatnio wykopanych i używanych przez kreta kopców, w celu uzyskania najlepszych wyników. Jeśli nie jesteś pewien, które kopce są przez kreta używane, po prostu w jednym dniu rozgrab wszystkie kretowiska i zobacz, które zostaną usypane ponownie kolejnego dnia. Te będą używane przez kreta.

Odławianie kretów jest najlepszym sposobem na pozbywanie się ich, ale nie gwarantuje pozbycia się ich na stałe. Nowe krety będą się pojawiać pod Twoim trawnikiem, jeśli będzie on dla nich dobrym miejscem dla życia.

Pokojowe współistnienie — czy to możliwe?

Krótki budowy mola barierę wokół całej stoczni, nie ma 100% pewności ognia sposób trwale usunąć krety. Często zdarza się, że najlepiej można się nadzieje na ograniczenie ich działalności poprzez zmianę swojej stoczni, aby zapobiec ich z tunelowania szeroko. Funnily enough, to chyba jedyna metoda, że ma nadzieję, że do pracy na stałe. Yard modyfikacji sprawia, że Twoje stoczni mniej pożądane siedlisk, tak krety są mniej prawdopodobne, aby powrócić.

Modyfikacja stoczni rzeczywiście może być dobre rozwiązanie dla Ciebie jak i Twojej stoczni. Wiele z tych zmian można dokonać będzie twoje stoczni bardziej estetycznie pięknie, jak również mniej atrakcyjne dla krety.

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem tego typu jest zmniejszenie rozmiaru trawnik. Jednym z ogromnych swathe zielonych jest podstawowym kret terytorium, ponieważ zapewnia im dużą przestrzeń na długie, proste tunele oni wolą większości. Przerwa na trasy z trawa, ogrody, lub patio obszarów i będziesz natychmiast dokonać stoczni kret mniej przyjazne miejsce.

Inną możliwością jest, aby spróbować pojenia swój trawnik mniej głębokie. Mole tunele Run Deep, i krety mają tendencję do powierzchni tylko wtedy, gdy muszą to zrobić w poszukiwaniu pożywienia. Ich żywności dżdżownic i owadów, przenosi się w pobliżu powierzchni czy podlewać trawnik jest głęboko, tak by zmniejszając swoje pojenia może być w stanie zapobiec krety z powierzchni jak często.