Twoje rachunki doprowadzają Cię do furii? Każdego miesiąca energii, wody i ogrzewania jest droższe? Tak więc nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak obniżyć pieniądze wydawane na te nieprzyjemne obowiązki.

Zacznijmy od wody – to najbardziej istotne dla dobrego życia medium i prawdopodobnie źródło największych kosztów. Ale sposobów radzenia sobie z wysoką wodę są prawdopodobnie najłatwiejszą. Niektóre z nich zaczyna się od zmiany nawyków, takich jak na przykład z kranu nie informując jednocześnie uruchomić szczotkowanie zębów lub posiadające prysznice zamiast kąpieli.

Istnieją pewne sposoby, aby nic nie kosztuje, takie jak ustalanie kapania wody z kranów lub roślin w ogrodzie z opadami deszczu wody pobrane w wodzie butts i kosze. A jeśli możesz zainwestować pieniądze na początku możesz kupować wodę metrów, które pokazują, jak wiele jest marnowanie wody w każdym miesiącu. Również przed zakupem nowego urządzenia wody, jak zmywarki lub pralki, sprawdzić na jego wody i ocena efektywności wybrać ekologiczną. Nie mogą one być tak tanie, ale ich posiadanie płaci się na końcu.

Po drugie, energia. Bardzo prostym sposobem jest użycie świetle dnia nie sztuczne światło. Dźwięki na prostą? Być może, ale działa. Tylko jedna godzina wstania wcześniej i pójściem spać tak późno, nie możemy zaoszczędzić energię (jak również nasze zdrowie). Jeśli zachęcamy całe rodziny do tego, że nasze oszczędności będą znacznie większe. Na przykład, że może być rocznego czasu zmieniają, który został uruchomiony tylko ze względu na oszczędność energii powodu.

Więcej konwencjonalnych sposobów? Licznik kwotę zasilania elektrycznego w domu. Pomyśl, które z nich są naprawdę przydatne dla ciebie i które mogą zostać zastąpieni na coś innego. Na przykład czajnik elektryczny, który wykorzystuje wielką ilość energii może zostać zmieniony w odniesieniu do jednego, że sprowadza wody za pomocą gazu. Zamień: regularne bulw z jednej które oszczędzają energię i prawie pusta zmywarka do naczyń i pralki z pełnym załadowaniu.

Oczywiście nie można wyrzucić lodówkę swoje koszty, które rzeczywiście można przede wszystkim elektryczne dostaw. Ale możesz zrobić tak samo jak w przypadku pralki: kupić jeden z „Energy Star” znak. Te można wydawać się nieco droższe niż w pierwszym miejscem regularnych. Ale musisz się urodziła na uwadze, że można będzie zaoszczędzić na pokrycie bieżących kosztów w czasie. Pieniędzmi nie będzie pieniędzy utraconych, przyczyną tych pralek jest gospodarka.

Jeśli chodzi o ogrzewanie jednym ze sposobów, aby obniżyć rachunki mogą być zmniejszenie limescale który jest znakiem twardej wody problemy. Zdziwiona? Limescale zatkania się rur i rosnące rachunki za ogrzewanie. Jest to nie tylko życie ogrzewanie używać więcej ciepła do ciepłej wody, ale również mieć zły wpływ na życie Twoich rur, pralki i zmywarki. Aby zmniejszyć że musisz pomyśleć o odpowiedniej systemu uzdatniania wody.

Na przykład może być jednym z wody zmiękczacze, że działa poprzez zastąpienie wapnia i magnezu w wodzie sodu. Albo elektronicznego descaler, które mogą usunąć wapno skali problemu. Prawda jest, że wszystkie rozwiązania są mniej kosztowne niż ignorowanie tego problemu. Skala profilaktyki może być tańsze niż usuwanie jej skutków.

A przy użyciu tylko kilka z tych pomysłów na pewno kosztują mniej niż nic nie robić. Należy pamiętać, że z małym wysiłku można wydać więcej pieniędzy na swoje rodziny i przyjemne rzeczy nie odpadów na ich rachunki.