Korzystanie z poprawną osprzęcie oświetleniowym i bulw w całym domu jest umiejętności, które mogą pomóc Ci cieszyć się czas spędzony w domu, nawet więcej. That’s oświetlenie domu, ponieważ mogą być przydatne dla dwóch zamierzonych celów, funkcja jest pierwszym i drugim nastroju.

Z tego względu należy rozważyć każdy pokój w domu i to, co jest głównie używany. Jakie są działania, które często się w tym pokoju? Ile światła będzie zazwyczaj konieczne dla tych działań? Czy istnieją jakieś punkty w interesie pokoju, który byłby naprawdę jak zwrócić uwagę?

Zadawanie tych pytań może pomóc określić w domu projektowania oświetlenia tak, że pasuje zarówno formą a funkcją. Większość osprzęcie oświetleniowym, że wybierzesz dla swojego projektu będzie najprawdopodobniej należą do jednej z trzech kategorii, oświetlenia ogólnego, zadaniem oświetlenia, akcent i oświetlenie. Let’s omówienia każdego z nich bardziej szczegółowo.

Ogólne oświetlenie jest jednym z rodzaju oświetlenia, że większość ludzi zna. Jest po prostu bardzo się najbardziej prominentne źródła oświetlenia w pokoju, bardzo często ogólnych osprzętu. Jak sugeruje jej nazwa, zapewnia ogólną, ogólną źródło światła dla całego pokoju. Te ogólne rodzaju osprzęcie oświetleniowym może być bardzo proste lub bardzo ozdobną, ale przede wszystkim ich zadaniem jest zapewnić wystarczające oświetlenie dla osób z pokoju, aby móc poruszać się bezpiecznie.

Kolejnym rodzajem oświetlenia w domu, które chcemy rozważyć nazywa się zadaniem oświetlenia, a jest to obszar gdzie wiele wzorów oświetlenie domu znajdują się niewystarczające. Celem zadania jest pomoc oświetlenie oświetlenia określonego obszaru dla pewnego rodzaju zadania, które będą wykonywane. Na przykład, jeżeli znajduje się w obszarze czytania pokoju, byłoby bardzo właściwe, aby mieć albo piętro światło lub światła tabeli umieszczony bardzo blisko do siedzenia umowę z poprawną Moc żarówki w celu zapewnienia, że osoby będą mogły czytać wygodnie nie tylko na kilka minut, ale nawet na dłuższy okres czasu.

Po raz kolejny, jest to oświetlenie do domu, gdzie wiele wzorów spadek krótkoterminowych. Dość często, wielu ludzi spodziewać ogólnego oświetlenia osprzętu dla każdego pokoju, aby być wystarczająca dla realizacji zadań, które są tam wykonywane. Ale to nie zawsze, zwłaszcza z działaniami, że wezwanie do czytania koncentruje się przez dłuższy okres czasu, lub specjalistycznych zadań wykonywanych w kuchni. Zatem właściwe wykorzystanie zadaniem oświetlenia mogą poprawić korzystanie i skuteczności zadań i czynności wykonywanych w domu.

Wreszcie, należy rozważyć także akcent oświetlenia. Ten rodzaj oświetlenia osprzętu nie ma na celu zapewnienie oświetlenia do konkretnych działań w pokoju, jak to oznaczało, aby zwrócili uwagę na szczególną cechę lub obszar pokoju, który chcesz ustawić lub podkreślenia nastroju. Dobrym przykładem jest oświetlenie akcent, kiedy świeci koncentruje się na obraz na ścianie. Te nie świeci się, że naprawdę wiele do ogólnego poziomu światła w pomieszczeniu, ale nie wprowadzają one uwagę na obraz, zamiast, co jest, co oni mają do zrobienia.

Istnieje niemal nieskończoną tablicę osprzęcie oświetleniowym, które mogą być używane dla wszystkich trzech rodzajów oświetlenia, czy są ogólne, zadania, lub akcent oświetlenia. Jednak staramy się myśleć z wyprzedzeniem i planu w każdym pokoju w domu, tak że można użyć każdego rodzaju oświetlenia osprzętu do jego maksymalnego potencjału.