Często zdarza się, że zaczynamy tworzyć własny ogród, nawet jeśli brak nam ogrodniczego doświadczenia. I słusznie, przecież każdy ekspert był kiedyś amatorem. Czasem można się jednak pogubić w gąszczu możliwości.. Sukces zależy nie tylko od wytrwałości, równie ważny jest dobry harmonogram prac. Nawet jeśli jesteśmy amatorami, możemy działać jak profesjonaliści.
Pomysł to podstawa

Zacznijmy od znalezienia pomysłu na ogród. Czy należy wzorować się na książki i pisma ogrodnicze. Są to pełne i gotowe ekspertyzy piękne zdjęcia. Szukajmy pomysłów w ogrodach, przyjaciółmi i sąsiadami, słuchajmy rady bardziej doświadczonych ogrodników. Odwiedzajmy ogrody botaniczne i spisujmy nazwy roślin, które chcielibyśmy.

Zwołajmy celowe rodziny i wspólnie ustalmy listę „ogród niezbędników”. Może to być ognisko, Podniosłem się altana, miniboisko do gry w koszykówkę, domek na drzewie, goździka wody, ogród ziołowy, hodowla, duży trawnik … Każdy dorzuci coś od siebie, kompromisy są nieuniknione.

Teraz pytania dotyczące życia. Collector roślin różnią się w zależności od ogród rodziny gromadką dzieci. Pomyśl o tym, jak wiele wysiłku i pieniędzy możemy inwestować w tworzenie i utrzymanie ogrodu? Już teraz należy pamiętać, aby wydać, masz do dymisji w maju coś, do dystrybucji prac wchodzi na scenę, lub wykorzystania tańszych materiałów i najniższej (a zatem tańsze) roślin?

W ogrodzie na wniosek

Gdy wiemy, co musi być nasz ogród i jak możemy wydać, jest przydatne do udzielenia odpowiedzi na pytanie „znajduje się na ogrodnika-twórca?” Jeżeli charakteryzuje się cierpliwości i wytrwałości, mamy wyobraźnię i przestrzeń jako wysiłku fizycznego na zewnątrz, możemy podjąć natychmiast do pracy. Jeśli nie, lepiej zatrudnić firmę, która zrobi to za nas. Przygotowała szczegółowy projekt ogrodu, dołączą do planowanej inwentaryzacji gatunków roślin i udzielać rad na temat ich opieki.

Oczywiście, musisz być gotowy do pracy. Cena projektu jest zwykle kosztuje około 1 „na ogród”. Znacznie droższe jest wykonanie. Będzie to tańsze niż budowa dróg, ściany lub ogród stawów specjalistów i posadzimy rośliny i kupić sobie. Niektóre firmy wyręczyć możemy się również w pielęgnacji ogrodu. Aby uniknąć problemów, zaleca się korzystanie z usług specjalistów, zalecane przez przyjaciół.

Bez planu ani przesunąć

Jeśli chcesz się zmierzyć z wyzwaniem ogród, musimy zacząć od rozrysowania projektu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych działek, które są trudne do pokrycia skrócie. Można narysować mapę na papierze milimetrowym w każdej skali. Najwygodniejsza jest 1:100 (centymetr miejscu planu jest metr). Nanieśmy na granicach sieci działek i budynków: dom, taras, biznes budynków, wzgórz i dziur większy obszar. Zmierzmy średnica korony drzew i zaznaczmy planu kul obok nich w odpowiednim rozmiarze. Uwzględnijmy drzewo rosnące na granicy mieszkańcom i tylko za to, które rzucały cienia ogród. W ten sam sposób zaznaczmy krzewów i roślin, które nie będzie się pozbyć. Plan ten powinien również znaleźć podziemne instalacje – elektryczną, gaz i zdrowia. Jest to ważne ze względu na nich, nie można sadzić drzew.

Oceńmy pobliskich działek – zarówno pięknych oczach, jak również uciążliwości, które zasługuje na tarczy, ale ruchliwą ulicę lub ustanowić ścianie. Plan muszą również umieścić rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka, na przykład, na obszarze na północ od słońca i cienia, kierunek najczęściej wiejących wiatrów. Aby to zrobić, należy uważnie obserwować mieszkańców najbliższej okolicy. Gdy plan jest gotowy, będziemy robić niektóre z jego kopii, że szkicować pomysły innych.

Zaznaczmy obszar planu mają różne funkcje: reprezentatywną (tzw. przedogródek, przed wejściem do domu), przedsiębiorstwa, przydatne (na przykład, ogród ziołowy) i rozrywki (dla odpoczynek i spokój gry i zabawy). Zagospodarujmy jeden z nich, zgodnie z zasadą „od ogółu do szczegółów”, pierwszy zaznaczmy ścieżki, murki, schody, Pergole i oczek wodnych, a dopiero potem szukajmy miejsca dla roślin. Szkicując ścieżkę, musimy pamiętać, że należy zachować do celu – punktu widzenia, interesujące lub rogu. A wszędzie tam, gdzie chcesz, aby przejść suchą nogą lub komfortowo taczką krzyża, jest przydatne do zawierać sztywne bruk. W przedogródku na przykład, prosty sposób, aby zapewnić szybką i bezkolizyjną komunikację między portalem i drzwi wejściowych, między wjazdu i garażu drzwi. Jest on umieszczony w dziedzinie odpadów, oddzielając go od reszty ogrodu. Obszar rekreacyjny znajduje się taras, na świat zaciszna altanka z kominkiem, domu lub goździka wody. Oto ścieżka może być bardziej wyrafinowane linie.

Pamiętaj o trikach projektanta. W ogrodzie, który może być przedłużony na pierwszy rzut oka, wydaje się coraz mniej ciekawe. Jeśli akcja przestrzeń osobne wnętrze ogród, będzie rosnąć w oczach. Można także optycznie powiększyć, wytyczając zaokrąglone formy i kierunki, i jeśli w sąsiedztwie działki łąką, lasów, wody – aby otworzyć stronę w ich „okno wyświetlania.”

Zielona końcowy

Sadzenie drzew, roślin zaczniemy. W tym samym czasie, można także radzenia sobie z trawnikiem. Obsadzanie rabat kwiatowych można zostawić na koniec. Take a look około Environ. Ustalmy Rośliny rosną najlepiej w regionie i zaprośmy. Aby uniknąć problemów wybrać gatunki łatwe do uprawy, mając na uwadze, że większe, rośliny łatwiej zaaklimatyzują, tym mniej nas boli. No i szybciej osiągnąć wynik marzenie.

Wyobraź sobie nasz ogród za kilka lat. Jaka jest wysokość roślin? Jakie są kolory w różnych porach roku? Jak dużo przycinania, podlewania i użyźniania będzie potrzebne? Należy pamiętać, że jest ona zbyt wielka różnorodność gatunków sprawia wrażenie chaosu i nie są zbyt wielu zakładów optycznych w celu zmniejszenia przestrzeni. Zwarte zielony stosujmy, że jeżeli chcemy oddzielne miejsce (na przykład rogu odpoczynku i relaksu) lub zgodnie bok. Nawet w ścisłej podmiejskie teren pod budowę otaczajmy nie żywopłotem gęsta. Lepiej jest pozostawić, nawet jeśli małe okno, od czasu do czasu na dyskusję z sąsiadem.