Salon to pomieszczenie, które znajdziemy w każdym domu i mieszkaniu. Wystrój wnętrz wszystkich salonów jest do siebie w pewien sposób podobny. Oczywiście podobny jest układ i pewna koncepcja, która wykorzystywana jest do stylizacji salonu, ale zupełnie różne są elementy, które się do tego wykorzystuje.

Wystrój wnętrz salonów musi być odpowiednio zaprojektowany, aby każdy członek rodziny czuł się w nim swobodnie, dobrze oraz lubił spędzać w nim czas. Salon to miejsce rodzinnego wypoczynku oraz relaksu po całym dniu ciężkiej pracy. Wystrój wnętrz salonów ze względu na specyfikę tych pomieszczeń musi być połączeniem nowoczesności z technologią.

Jest to spowodowane tym, że to najczęściej salon jest miejscem, w którym umieszczany jest telewizor, w którym cała rodzina może oglądać swoje najbardziej ulubione programy telewizyjne. Salon powinien być miejscem rodzinnego spotkania oraz dialogu. Elementem niezwykle ważnym w salonie jest również kominek, który w zimę podczas niezbyt dobrych warunków atmosferycznych poprawi nastrój i podtrzyma na duchu.