Archiwum kategorii budownictwo


budownictwo22.12.2013 13:24

Kiedy dom jest ciepły?

Większość z nas staje przed wyborem materiału z jakiego wybudujemy swój wymarzony dom. Posiadamy już działkę w okolicy nam odpowiadającej, teraz trzeba wybrać z czego zaczniemy budować nasz dom.

Większość domów jest budowana z tańszych materiałów, ale czy są to ciepłe domy? Najczęściej wykorzystywany jest do tego pustak komórkowy który jest ocieplany styropianem, jest to dość tanie, ponieważ ceny takiego pustaka to około 5 zł. Dochodzi do tego oczywiście zakup styropianu. (więcej…)

Polecamy także

budownictwo05.06.2008 10:29

Wentylacja

Wentylacja jest zamierzony ruch powietrza z zewnątrz budynku do wewnątrz. Jest to V w HVAC. Otwory wentylacyjne kanały dymowe lub przewozu produktów spalania, które mają zostać wydalony z budynku w taki sposób, który nie powoduje szkody dla osób z budynku. Przepływ powietrza w pomieszczeniach między przestrzeniami, a nie na zewnątrz, nazywa się przeniesienie powietrza.

Wentylacja powietrza, zgodnie z definicją zawartą w ASHRAE Standard 62,1 i ASHRAE Handbook, że powietrze jest używane do zaakceptowania zapewnienie jakości powietrza w pomieszczeniach. Kiedy ludzie i zwierzęta są obecne w budynkach, wentylacji powietrza jest niezbędne do rozcieńczania zapachów i ograniczenia koncentracji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń powietrza (więcej…)