Archiwum kategorii ciepła woda


ciepła woda09.05.2008 20:42

Kolektory słoneczne: prawda i mity

Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do ogrzewania wody użytkowej nie tylko zmniejszamy koszty eksploatacji domu, ale również znacząco przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Na przykład kolektor słoneczny o powierzchni rzędu 4 m² (wystarczający dla 2-4-osobowej rodziny) pomoże ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około 0,5 ton rocznie!

Kolektory słoneczne, wbrew wielu opiniom, nieźle spisują się w naszych warunkach klimatycznych. Z drugiej strony, na rynku jest duża liczba produktów, kolektorów słonecznych, nie ma zaś systemu ich brak wiarygodnej oceny i możliwości porównania wyników ich montażu. Z tego powodu niewielu klientów skłonnych jest aby zaakceptować bezkrytycznie hasła reklamowe, które czasami zbliżają się do nieprawdy. (więcej…)

Polecamy także

ciepła woda09.05.2008 20:21

Przepływowy ogrzewacz wody

Rzeczy, które czynią nasze życie bardziej wygodnym zazwyczaj nie są dobre dla naszego środowiska naturalnego, a rzeczy dobre dla naszej planety są szkodliwe dla naszej wygody. Na przykład, głowice pryszniców oszczędzające wodę, nie dają obfitego strumienia wody. Oszczędne samochody są wolne. Oszczędzanie wody przez niespłukiwanie toalet, jak również głupie. Nawet energooszczędne żarówki, nie wydaje się obecnie dawać najwięcej światła. (więcej…)