Archiwum kategorii ogrzewanie


ogrzewanie03.12.2013 15:41

Kominek w domu a przygotowania na zimę

Przed sezonem zimowym wszyscy posiadacze kominków powinni przygotować odpowiednią ilość drewna, którym rozpalimy później swoje kominki dostarczając do domu duże ilości ciepła.

Kominki są obecnie bardzo modne, a dodatkowo potwierdzają to projekty architektoniczne nowoczesnych domów, w których to miejsce na taki kominek jest już zarezerwowane. (więcej…)

Polecamy także

ogrzewanie29.09.2013 00:03

Powietrzne, elektryczne, oraz inne niekonwencjonalne sposoby ogrzewania

W Polsce najbardziej rozpowszechnionym systemem grzewczym jest centralne ogrzewanie z kotłami wodnymi (najczęściej na węgiel lub gaz ziemny), oraz grzejnikami. Tymczasem na rynku jest masa innych, wcale niekoniecznie gorszych rozwiązań!

Ogrzewanie powietrzne

Stosunkowo rzadko stosuje się je w domach jednorodzinnych. Ogromną jego zaletą jest szybkie nagrzewanie się pomieszczeń, ale jeszcze większą wadą-szybkie stygnięcie, wychładzanie się wnętrz. Nośnikiem ciepła w tym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, jest ogrzane powietrze. Rozróżnia się ogrzewanie powietrzne grawitacyjne wykorzystujące naturalny ruch powietrza ciepłego ku górze, oraz ogrzewanie powietrzne z ruchem wymuszonym przez wentylator. (więcej…)

ogrzewanie18.07.2013 14:43

Rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła nie są może najbardziej popularnym urządzeniem ocieplającym wnętrza pomieszczeń i wodę w Polsce, jednak coraz częściej można się na nie natknąć w zwykłych gospodarstwach domowych. Jak wiadomo, stanowią one ekologiczny sposób zarówno na ogrzewanie mieszkań, jak i zwiększanie temperatury wody. Jednak przed zakupem takiego sprzętu wypadałoby dokładniej poznać ich rodzaje, by wybrać coś najbardziej odpowiadającego konkretnym potrzebom. (więcej…)

ogrzewanie29.03.2013 17:38

Ogrzewanie klimatyzatorem?

O istnieniu klimatyzatorów wie z pewnością większość z nas. Urządzenia te są coraz powszechniej stosowane do schładzania pomieszczeń biurowych i mieszkalnych. Nic dziwnego, przywykamy powoli do komfortu i nie chcemy siedzieć latem w wysokiej temperaturze. W domach jednorodzinnych ten upał zazwyczaj jest najbardziej dokuczliwy na poddaszach, w pomieszczeniach wyposażonych w okna połaciowe. One bowiem nagrzewają się najbardziej.

Niewielu z nas jednak wie, że klimatyzator może również służyć do ogrzewania! Trudno w to uwierzyć, ale to fakt. Niektóre klimatyzatory mają funkcję grzania. (więcej…)

ogrzewanie22.10.2008 17:24

Powietrzne kolektory słoneczne

Jeśli interesuje Cię słoneczne ogrzewanie, to kolektory słoneczne powietrzne są chyba jedynym rozwiązaniem.

Kolektory wodne do ogrzewania się nie nadają. Aby woda mogła być skutecznym czynnikiem grzewczym, musi być podgrzewana do wyższych temperatur, niż powietrze. Wystarczy przecież podgrzać powietrze do 25°C, żeby przypływ ciepła do ogrzewanego pomieszczenia był odczuwalny. (więcej…)

Następna strona »