Archiwum kategorii rynek mieszkaniowy


rynek mieszkaniowy23.06.2008 15:16

Kiedy nadejdzie krach mieszkaniowy?

Spadają ceny mieszkań i domów. Spłata kredytu dusi nowych właścicieli mieszkań, ze względu na ryzyko utraty wartości mieszkania. Spadają zyski firm budowlanych, indeksy giełdowe, na skutek recesji i wzrostu bezrobocia. Taki dramat zdarzył się niedawno w USA i Hiszpanii. To dwa kraje, które uwierzyły, że wzrost cen mieszkań może trwać wiecznie. Dziś w Polsce po raz pierwszy od lat rośnie liczba bankructw firm budowlanych. Czy to początek domina i powtórzenia tego samego czarnego scenariusza??

- Wczoraj dostałam pismo z banku. Napisali po prostu, że mój dom idzie do licytacji – raty urosły tak mocno, że nie mam wyboru – takie historie jak ta, którą Pamela Dorsey, mieszkanka miasta Inglewood, Kalifornia przedstawiła BBC Radio, nie są rzadkie w przypadku Stanów Zjednoczonych. (więcej…)

Polecamy także

rynek mieszkaniowy29.05.2008 21:33

Jak dobrze kupić dom?

Nie wiadomo, jak długo będzie trwać spadek cen mieszkań. Oto, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów na tym nieprzyjaznym rynku.

Zasada 1: Może być gorzej i pewnie będzie

Zrozum: dom, który kupisz dziś, zapewne w przyszłym roku będzie wart mniej, niż teraz. Takie spostrzeżenie może prowadzić do wniosku, żeby zaczekać aż ceny spadną najniżej. Odpuść sobie… Jest to trudniejsze do wykonania niż myślisz. (więcej…)