Nawet jeśli hot tub lub sauny może być przyjemne miejsca do spędzenia czasu, należy pamiętać, że mogą one być niebezpieczne urządzenia. Oto kilka rzeczy, które mają być szczególnie świadomi:Długie włosy i wanny z hydromasżem

W ciągu ostatniej dekady i pół ponad 750 ofiar śmiertelnych miało miejsce w wannie z masażem. Spośród nich, ofiary dzielą się po równo na dorosłych i dzieci.

Wśród dzieci jedną z głównych przyczyn utonięć jest wciągnięcie włosów przez otwory zasysające wodę. Kiedy dziecko z długimi włosami kładzie jego głowę pod wodę, jego włosy mogą zaplątać się o obudowę otworów zasysających. W wielu ciepłej wanny, drenaż ssący okładka montażu jest na podłodze z hot tub. W najgorszym przypadku dziecka jest głowa wciągnięta pod wodę. Dziecko tonie zanim zdoła się uwolnić. Problem jest spowodowany położeniem otworów. Prawidłowe umieszczenie tych montażu należy na ścianie. Stany Zjednoczone Consumer Product Safety Commission pracowała z producentami, aby przypomnieć te ssania drenażu okładka wyposażenia. Niemniej jednak, wiele gorących wanny nadal utrzymywać tych starszych stylu drenażu okładka wyposażenia.

Jeśli Twoje dziecko ma długie włosy, dodatkowe środki ostrożności bezpieczeństwa ma nosić swoje dziecko w kąpielisku cap, aby zmniejszyć ryzyko zaplątania sierści.

Alkohol i wanny z masażem

Połączenie ciepła i alkoholu może prowadzić do katastrofy. Nowoczesne ciepłej wanny może być podgrzewana do maksymalnie 104 stopni Fahrenheita. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa temperaturę ciała. Alkohol także rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa temperaturę ciała. Połączenie może być zbyt wiele na swoje ciało do podjęcia, podnieść temperaturę do tak wysoki, że prowadzi to do ataku serca lub udaru mózgu.

Dodatkowe niebezpieczeństwo alkoholu lub Oczywiście, że jest nadmiar picia może powodować senność lub nawet gorszej awarii lub utraty państwa, w którym można bardzo łatwo drown ze względu na bezpieczeństwo, to najlepiej nie pić podczas gdy w hot tub.

Leki na receptę i wanny z masażem

Wiele z najbardziej popularnych leków powodować senność. Aspiryna, barbituraty, niektóre anti-depressants, tranquilizers, wiele leków, niektóre leki na zimno, alergii na leki, i wiele innych mogą być potencjalnie niebezpieczne, jeżeli są one w systemie podczas korzystania your hot tub.

Ciąża i wanny z masażem

Jeśli uważasz, którzy dowiedzieli się, że kobiety w ciąży nie powinny używać ciepłej wanny, masz rację. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy kobieta jest w pierwszych trzech miesięcy ciąży, gdy płód jest jej najbardziej wrażliwych. Jeśli kobieta zanurzyć się w wannie z gorącą t temperaturze ponad 100 stopni Fahrenheita, ona jest potencjalnie zwiększając prawdopodobieństwo poronienia.

Choroby naczyniowe i wanny z masażem

Jeżeli masz nadciśnienie tętnicze krwi statku lub jakichkolwiek problemów, jakie mogą być niebezpieczne dla Ciebie do korzystania z hot tub ze względu na efekt, że zanurzenie ciała w podgrzewaną wodą ma na naczynia krwionośne. Aby być bezpieczne, porozmawiać ze swoim lekarzem jeśli masz wszelkiego rodzaju chorób naczyniowych przed użyciem gorącej wannie.

Hot wanny to świetny sposób na relaks i wiele rodzin uzyskać lat korzystania z nich. Po prostu należy podjąć środki ostrożności commen poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z nich.